Walory turystyczne Limassolu

Ostatnim czasem miałem przyjemność zwiedzić piękne miejsce na Cyprze w Limassol to najważniejszy port na wyspie. Długo się zastanawiałem nad tym, gdzie chcę pojechać na wakacje. Rozważałem kilka opcji. Jednak mój przyjaciel przekonał mnie to tego abym właśnie udał się na Cypr i konkretnie do miejsca Limassol. Jest to drugie co do wielkości miasta na Cyprze. Jednak dopiero w ostatnim czasie zostało bardzo popularnym centrum turystycznym. Miasto składa się z ciągnących się wzdłuż zatoki promenady nadbrzeżnych jak i ożywionych ulic handlowych.

W okolicy, blisko Phassouri znajdują się plantacje owoców cytrusowych i winorośli. W Limassol można obejrzeć wiele ciekawych miejsc. Godny uwagi jest dla przykładu wzniesiony w XIV w. zamek Kolossi, w którym w nieistniejącej już kaplicy król Ryszard Lwie Serce brał ślub z Berengarią z Nawarry. Na zamku obecnie mieście się Muzem Sztuki Średniowiecznej, w którym można obejrzeć malowidła, atrybuty rycerskie i cenne ceramiki. W zachodniej części miasta znajdują się antyczne zabytki jak np. Świątynia Apollina czy łaźnie romańskie. W Limassol stale prowadzi się wykopaliska archeologiczne. Przy Agiou Andreou można znaleźć wiele sklepów z tradycyjnymi pamiątkami.

W Limassol jest też wiele dobrych restauracji i tawern. Nie piszę tego, też tak po prostu tylko miałem okazję jeść w tych miejscach i tamtejsza kuchnia mnie urzekła od pierwszego kęsa. Limassol tak jak opisałem to wyjątkowe miejsce. Byłem widziałem na własne oczy więc mogę polecić to miejsce dosłownie każdemu. Najbardziej wymagające osoby na pewno będą zadowolone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>