Tętniące życie w Larnace

Zasługujące na Państwa uwagę miasto na Cyprze to Larnaka. Miasto, które jest zlokalizowane na południowo – wschodnim wybrzeżu Cypru. Na tą piękną wyspę ściągają co roku rzesze turystów. Bardzo blisko miasta jest umiejscowione lotnisko. Z tego również powodu miasto stało się bardzo popularne. Miasto oprócz pięknych widoków i plaż posiada również posiada dość bogatą historię, ponieważ swoje początki znalazło w czasach starożytnych i wówczas nazywało się Kition. Samo miasto swoje założenie zawdzięcza fenickim kolonistom.

Rzecz działa się w dwunastym wieku. Jako ciekawostka to właśnie współczesna Larnaka była wówczas jedną z największych fenickich kolonii, zaraz obok tak wielkiego miasta jak Kartagina. Jeżeli ktoś pamięta trochę z lekcji historii to z Kition pochodzi twórca jednego z najbardziej znanych nurtów w greckiej filozofii, czyli stoicyzm. Człowiek, który jest za to odpowiedzialny to Zenon z Kition. Kolejną ciekawostką jest pochodzenie nazwy Larnaka. Mianowicie pochodzi ona od określenia naczynia, sarkofagu, w jakim były chowane szczątki zmarłych. Legenda głosi, że nie jaki Łazarz, w momencie kiedy został wskrzeszony przez Jezusa, miał przybyć właśnie na Cypr.

Dzięki temu na Cyprze miała również zostać założona pierwsza gmina chrześcijańska. Tutaj możemy spotkać historię ważną nie tylko dla chrześcijan, ale również dla wyznawców Islamu. Polecane hotele, którym naprawdę warto się przyjrzeć Lordos Beach, Hotel Princess Beach. Jeżeli cenicie sobie Państwo wyjątkowe miejsce. To Larnaka jest idealnym miejscem, gdzie dosłownie każdy jest w stanie znaleźć coś dla Siebie. Larnaka przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym turystom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>