Piaszczyste Plaże w Ayia Napa

Jak pewnie większość osób wie, że Cypr to piaszczyste plaże. Jednak czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego jak one są piękne. Ja będę na wakacjach na Cyprze w miejscowości Ayia Napa widziałem chyba najpiękniejsze plaże na świecie. Jest ich oczywiście kilka postaram się przybliżyć obraz tego jak one wyglądają. Pierwsza z nich w której się wprost zakochałem to Konnos Bay, piękna plaża z wydmami, która usytuowana jest około mili na wschód od kurortu Ayia Napa.

Plaża otrzymała prestiżowe wyróżnienie mianowicie Błękitną Flagę. Żeby otrzymać takie wyróżnienie plaża musi spełniać wymóg czystości. Ta plaża spełniła ten wymóg w 100% i okazała się najczystszą na Cyprze. Miłośnicy słońca oczywiście mogą korzystać ze słońca ile się tylko da i rozkoszować się kąpielami w krystalicznie czystej wodzie. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest bez wątpienia bogata oferta sportów wodnych. Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów wodnych będzie to dla Ciebie istny raj. Narty wodne, łodzie motorowe, oraz organizowane wycieczki statkiem.

Ayia Napa to dawna niewielkich rozmiarów wioska rybacka, natomiast dzisiaj stała się dynamicznie rozwijającym się turystycznym regionem Cypru. Znajdziemy tutaj Luksusowe Hotele oraz wykwintne restauracje. Jak w każdym kurorcie nadmorskim, w którym turysta pragnie pięknej plaży tak już wspomniałem jest to idealnym miejscem właśnie Ayia Napa. Dostęp do dużej ilości plaż. Możemy znaleźć plaże piaszczyste jak i zarówno kamieniste. Godna uwagi jest plaża Ammochostos, która obejmuje wschodni narożnik wyspy. Bardzo popularnymi miastami turystycznymi są Agia Napa i Paralimni, które są niemal rajem dla każdego kto kocha czystą wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>