Nurkowanie w morzu śródziemnym

Nie da się wyobrazić lepszego miejsca na nurkowanie niż morze śródziemne. Dlaczego? Jeżeli ktoś raz odwiedził Cypr i zanurkował w tych pięknych wodach. Już od tamtej pory będzie zawsze chciał powrócić do tego miejsca. Ja osobiście jeżdżę tam co jakiś czas i zawsze wracam ze wspaniałymi zdjęciami. No i oczywiście przygoda niesamowita. Najbardziej podoba mi się ten ciepły śródziemnomorski klimat, którego dopełnia idealnie egzotyczna roślinność. Sezon trwa cały rok więc na dobrą sprawę możemy jechać o każdej porze roku aby nurkować.

Cypr posiada wszystkie czynniki, dzięki którym nurkowanie to jedna z najcudowniejszych form spędzania czasu na Cyprze. Położenie wyspy we wschodniej części Morza Śródziemnego ma bardzo istotne znaczenie dla podwodnego środowiska. Prądy, które napływają od Morza Czerwonego, umożliwiają swobodne przemieszczanie się zwierząt morskich. Dzięki temu mogą swobodnie przedostać się do ciepłych wód, no i oczywiście korzystają również na tym nurkowie, którzy mogą podziwiać istny raj. Dogodne warunki sprawiają, że symbioza dobrze się rozwija. Kolorowe gąbki w połączeniu z tropikalnymi gatunkami ryb, których ilość ciągle wzrasta oddają niesamowite wrażenie.

Nurkuj wybierając wczasy z empiktravel.pl

Prawdziwą atrakcją oprócz delfinów są żółwie morskie i żółwie zielone. Obydwa gatunki są niestety zagrożone. Niestety ze wzg. na to, że gatunek jest zagrożony kontakt z tymi stworzeniami jest ograniczony do minimum. Na całym terenie Morza Śródziemnego ja osobiście mogę polecić około 25 miejsc do nurkowania. Każde z nich jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli jeszcze nie nurkowaliście w tym miejscu to gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>