Kyrenia – nadmorski kurort

Jeden z lepszych kurortów w jakich byłem miał miejsce właśnie na Cyprze. Byłem bardzo zadowolony z obsługi jaką dostałem no i oczywiście sam wygląda mi się bardzo podobał. Z racji tego, że jestem wzrokowcem to zwracam uwagę na wszystkie szczegóły. Tam niestety nie mogłem się do niczego przyczepić mimo tego, że mogę. Kyrenia bo o tym miejscyu jest cały czas mowa to jedno z cypryjskich miast, jakie jest zlokalizowane bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym.

Ma ono wyjątkowy charakter. Specyfika tego miasta jest tak, że ludność tam zamieszkująca utrzymuje się głównie z rzemiosła oraz handlu. Poza tym na miejscu działa również kilka firm produkcyjnych, ale jak można się domyślać głównym źródłem dochodu stała się turystyka. Mało tego w tej miejscowości działają dwa lokalne uniwersytety. Kyrenia jest obecnie znana przede wszystkim ze swojego nadmorskiego portu, w jakim cumują jachty oraz kutry rybaków. Port posiada również ponadto mury obronne oraz fortecę, jakiej zadaniem w przeszłości było obronienie miasta przed najazdami nieprzyjaciół.

Nadmorskie kurorty Cypru poznasz z empiktravel.pl

Jedną z ładniejszych atrakcji, która mi się bardzo podobała to zamek Girne, zlokalizowany jest na starym mieście. Wybudowany został w okresie od szesnastego do osiemnastego wieku. Okazuje się, że ta warownia została zdobyta w 1191 roku przez króla Ryszarda Lwie Serce. Innym zabytkiem jaki koniecznie należy zobaczyć to Meczet Aga Kafer Paszy, został tak nazwany na cześć jednego z osmańskich dowódców wojsk, jakie zdobyły miasto. To właśnie tutaj w Kyrenii jest zlokalizowany największy i zdaniem wielu osób najpiękniejszy meczet, jaki został zbudowany w północnej części Cypru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>