Festiwal wina w Limassol

Cypr słynie nie tylko z pięknych plaż, cudownych hoteli i pięknych widoków. Należy pamiętać, że pierwszy festiwal wina zorganizowano w roku 1961. Od tego czasu, impreza odbywa się co roku ściągające nie tylko lokalnych mieszkańców, ale także turystów wypoczywających na całym Cyprze. Reputacja i sława festiwalu wykracza poza granice wyspy. Każdego roku, we wrześniu Limassol staje się atrakcją dla tysięcy turystów, którzy odwiedzają Ogród Miejski, aby przeżywać euforię, jaką daje festiwal.

Podczas imprezy porzucają wszelkie konwenanse, społeczne ograniczenia i w atmosferze bezwarunkowej wolności delektują się tajemniczą mocą wina. Picie cypryjskiego wina jest jak powiew bryzy, jak promienie światła słonecznego, romantyczna magia świata. Od czasów antycznych, Cypr jest miejscem, gdzie czci się wino. Festiwal Wina w Limassol jest postrzegany jako ukłon w kierunku antycznych uroczystości, ożywienie kultu przodków i obrzędów na cześć Dionizosa, boga winorośli i wina oraz Afrodyty, bogini piękna i miłości. Starożytni Cypryjczycy oddawali im hołd poprzez picie wina. Bogowie na Olimpie pili nektar, który jest także kwintesencją wina. W starożytnej Grecji, wino było napojem i bogów, i ludzi.

Cypr również słynie z dobrego wina. We wczesnym chrześcijaństwie miał miejsce cud związany z winem. Biskup Amathus, święty Tychon zasadził winorośl, która natychmiast zapuściła korzenie, rozwinęła liście, zakwitła i dała słodkie owoce. Jeżeli jesteście Państwo koneserami wina. Najlepiej jechać właśnie w tym czasie na Cypr. Uczta jest niesamowita z racji tego, że mieszkańcy są bardzo gościnni i lubią takie uczty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>