Dlaczego warto zwiedzić Cypr

Ktoś kiedyś z moich znajomych zapytał mnie dlaczego warto jechać na Cypr. Ja nawet chwilę nie zastanawiając się wiedziałem, że jak zacznę mu odpowiadać na to pytanie zajmie to naprawdę bardzo długo. Jednak okazało się, że ma dużo czasu więc nie pozostało nic innego jak tylko opowiedzieć. Na samym początku należało by skupić się na całej powierzchni Cypru. Mamy tutaj do czynienia z licznymi plażami. Mamy do wyboru oczywiście plaże na których świeci się złoty piasek, z drugiej strony jeżeli chcemy możemy się udać na plaże kamienistą.

Ja osobiście zawsze wolałem piękne piaszczyste złote plaże. Jednak różne są oponie na ten temat. Jeżeli jesteśmy pasjonatami wycieczek górski. Również nie stanowi to jakiegoś większego problemu. Szlaki górskie są świetnie przygotowane. Możemy znaleźć szlaki o wysokim poziomie trudności i szlaki dla osób początkujących. Kolejną rzeczą, która urzekła mnie od samego początku to widoki jakie można podziwiać na Cyprze. Dla miłośników historii jest wiele ciekawych miejsc jeszcze z czasów starożytnych. Niektóre budowle co prawda w ruinach ale zachowały się po dziś dzień. Ostatnią rzeczą, która mnie urzekła jest kuchnia. Tutaj Cypryjczycy mają naprawdę spore pole popisu.

Cypr zwiedzisz dzięki serwisowi empiktravel.pl

Ogólnie jeżeli chodzi o wszystkie potrawy, które próbowałem jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło, żeby coś mi nie smakowało. Wszystko idealnie doprawione. Świetne przystawki. Cypryjczycy przywiązują dużą wagę do jedzenia. Jest to naród bardzo gościnny. Także warto dla tych wszystkich aspektów pojechać na Cypr ponieważ jest wiele rzeczy na świecie, które warto zobaczyć osobiście. Dlatego też zapraszam na Cypr po niesamowite wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>